Zadzwoń i zapytaj o wycenę: 605 581 310

MultiPurpose

Jak przygotować się do remontu? 

Remont mieszkania to spore wyzwanie, jednak odpowiednie przygotowanie może pomóc w usprawnieniu całego przedsięwzięcia. Planując remont, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które pomogą zaoszczędzić czas i uniknąć dodatkowych kosztów.remont w domu Planowanie remontu to przede wszystkim wyzwanie logistyczne, wypracowany harmonogram z pewnością pozwoli zapanować nam terminami i budżetem.

Najlepsza pora na remont

Należy zacząć od tak prowizorycznych elementów, jak pora roku. Zimną lepiej skupić się na wykończeniu wnętrz, niż na pracach polegających na skuwaniu kafelków, zdzieraniu tynków, czy wyburzaniu ścian. Pamiętajmy, że remont zawsze oznacza rezygnację z pewnych wygód, wszystko w mieszkaniu należy podporządkować pod cały proces prac remontowych. Ustalenie terminu rozpoczęcia i zakończenia prac jest podstawą do dalszego planowania remontu.

Kolejnym krokiem w przygotowaniu do remontu jest ustalenie jakiego efektu końcowego oczekujemy. Na wstępie musimy podjąć decyzję, co dokładnie chcemy zmienić, a to pomoże nam ustalić kolejność planowanych zmian i podzielić cały remont na etapy. Jeśli nie korzystamy z fachowej pomocy projektanta, upewnijmy się, czy planowane zmiany będą możliwe do przeprowadzenia. Przeglądając projekt domu, przyjrzyjmy się gdzie znajdują się instalacje, które ze ścian są nośne i czy aby nie koliduje to z naszymi planami. Jeśli mamy wątpliwości warto poprosić o pomoc fachowców. Doświadczona ekipa remontowa z pewnością przeanalizuje pomysły klienta, doradzi w konkretnych aspektach technicznych. 

Budżet uwzględniający nieprzewidziane wydatki

Kosztorys remontu powinien być dokładny, ale jednocześnie elastyczny. W trakcie remontu mogą pojawić się wydatki, których początkowo nie zakładaliśmy, dlatego warto przewidywać takie sytuacje. Aby cały proces remontu przebiegał sprawnie, przemyślenia wymaga kwestia zakupu materiałów. Konieczne jest spisanie wszystkich potrzebnych materiałów, a sporządzoną listę należy skonsultować z fachową ekipą remontową, sprawdzony wykonawca wyliczy koszt materiałów.

Samodzielne eksperymentowanie z materiałami, z powodu braku doświadczenia, często prowadzi do większych kosztów niż mogłoby się wydawać. Przed udaniem się na zakupy zaleca się również spisanie wymiarów pomieszczeń, dokładne dane pomogą w ustaleniu ilości potrzebnych materiałów. Braki w materiałach mogą spowolnić pracę ekipy remontowej, pamiętajmy o tym, gdy okaże się, że niektóre z materiałów są niedostępne na miejscu w sklepie i trzeba będzie zamawiać je z hurtowni. Remont jest poważną inwestycją, dlatego podejdźmy do niej nie tyle oszczędnie, co rozważnie.

Sprawdzona ekipa remontowa 

Poszukiwaniem ekipy remontowej powinniśmy zająć się stosunkowo wcześnie. Spontaniczne decyzje nie zawsze należą do najtrafniejszych, dlatego kwestie remontu planujmy ze sporym wyprzedzeniem. Dobre i sprawdzone ekipy mogą posiadać napięty grafik,dlatego często wcześniejsze ustalenie terminu okazuje się konieczne.

Poszukując wiarygodnej grupy remontowej zaczerpnijmy opinii znajomych, współpraca z poleconymi i sprawdzonymi firmami pomoże wyselekcjonować najlepszego wykonawcę. Decydując się jedynie na specjalistów z dziedziny prac remontowych, mamy pewność, że efekt końcowy przeprowadzonego remontu będzie dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Go to top of page